STRAVOVACÍ PROGRAM LOWCARB

MINIMUM CUKRU, BEZ LEPKU

Low carb aneb dejte cukrům sbohem

Stravovací program lowcarb je založen na sníženém množství příjmu sacharidů.

Dopřejeme Vám v něm hodně kvalitní zeleniny a zdravých tuků ve formě olivového a kokosového oleje, poctivého másla, ghí, avokáda…a samozřejmě mnoha semínek a ořechů. Nezapomínáme ani na bílkoviny – ty v programu najdete v podobě masa, ryb, vajec a mléčných výrobků.

Neumíte si představit být bez sladkého? Přestaňte se bát. Proč?
V programu si dopřejete sladké dezerty připravené z mandlové nebo kokosové mouky a tvaroh, smetanu, mascarpone či ricottu Vám dopřejem také.

Low carb stravování přijde vhod i lidem s lepkovou intolerancí – vše pro Vás je připraveno bez lepku.

BEZ LEPKU

Vhodné i pro diabetiky

VYNIKAJÍCÍ CHUŤ

Díky kvalitním surovinám

VYVÁŽENÁ JÍDLA

Energeticky i nutričně

VARIABILITA

33 variant programu

Nejoblíbenější varianty

Malá / 6000 kJ
Velká / 7500 kJ
Mega / 9000 kJ
Celodenní stravování
449 Kč / den
509 Kč / den
549 Kč / den
Malá
Velká
Mega
Dopolední stravování
399 Kč / den
449 Kč / den
499 Kč / den
Odpolední stravování
399 Kč / den
449 Kč / den
499 Kč / den
Snídaně, oběd, večeře
419 Kč / den
469 Kč / den
519 Kč / den

Variant máme celkem 33, tak ukazujeme jen ty, co jsou opravdu nejoblíbenější. Pro vybíravé toho máme ale ještě více…v kompletním ceníku.

Poznámky k cenám a objednávkám

Ceny jsou uvedeny včetně DPH a jsou platné od 1.1.2024.

Ceny jsou uvedeny pro objednávky na 20 dní. Pro kratší objednávky se účtuje přirážka ve výši 30,- Kč/den.

Ceny pro objednávky na 40 a 60 dnů jsou zvýhodněny částkou 10,- Kč/den.

Cena již zahrnuje dopravu menu na vybranou adresu zákazníka v rámci vyznačených území na zobrazené mapě. Závoz na přesně udanou adresu zákazníka potvrdí operátor telefonicky nebo e-mailem při potvrzení objednávky stejně jako předpokládaný čas závozu.

Změny v objednávkách je možné činit maximálně 3 pracovní dny předem do 12 hodin. Přesněji uzavíráme objednávky na pondělí, úterý a středu vždy v pátek do 12:00 hodin, na čtvrtek v pondělí do 12:00 hodin a na pátek v úterý do 12:00 hodin. Po daném termínu je možné úpravy v objednávkách udělat jen po dohodě s operátorem. Včas odhlášený den závozu denního menu vám bude nahrazen přidáním menu na konec objednávky nebo po dohodě v jiný termín. Systém objednaných menu funguje podobně jako permanentka. Objednané dny tedy není nutné vybrat po sobě jdoucí.

Jaký si vybrat stravovací program?

Pro celodenní, tedy 5-chodovou variantu stravování, platí, že malá porce má 4800 – 5200 kJ/den, velká porce 6700 – 7300 kJ/den a mega porce 8600 – 9400 kJ/den.

–          Malá porce je určena výhradně pro ženy, které mají nižší fyzickou aktivitu nebo chtějí upravit váhu, přičemž výchozí hmotnost zákazníka dosahuje maximálně 65kg.

–          Velká porce je vhodná pro ženy s vyšší váhou pro začátek procesu úpravy váhy nebo ty, které mají vyšší fyzickou zátěž. Stejný kalorický příjem je vhodný rovněž pro muže s nižší fyzickou námahou či výchozí váhou pro hubnutí do cca 95kg.

–          Mega porce je určena pro muže s vyšší nadváhou jako startovací program pro hubnutí a také pro ty, kteří mají vyšší fyzickou námahu v průběhu dne.

Pro zákazníky, kteří potřebují kalorickou hodnotu navýšit a jsou zvyklí jíst vícekrát denně, máme variantu o cca 1000kJ vyšší od základního celodenního programu. Upravená verze se liší šestým jídlem, které si můžete sníst kdykoli během dne, když na vás přijde pocit velkého hladu.

Přepočet kJ na kalorie 4,2 kJ = 1 kcal.

Proč zkusit Low carb krabičky?

Co mi lowcarb strava přinese?

Díky nízkému obsahu sacharidů rychle zhubnete

Lowcarb strava je vhodná pro diabetiky a epileptiky

Sami si děláme všechny suroviny (pečeme chleba, koláče i dezerty)

Všechno se dělá z čerstvých a kvalitních surovin, ale to máme u všech programů

Co může nastat při přechodu na Lowcarb?
U nízkosacharidové stravy může dojít ke stavu tzv. “dočasné chřipky”. Co to znamená?

1 g sacharidů na sebe váže 3 g vody. Dochází tak k rychlému hubnutí, ale také úbytku sodíku a hořčíku v těle. Pokles sodíku se může projevit bolestí hlavy, únavou, zácpou, křečemi či tlukotem srdce. Jde pouze o dočasné projevy, kdy tělo je zvyklé na jiné stravovací návyky.

Pokud se u Vás tyto problémy projeví, zvyšte příjem tekutin a také si přidejte 1/4 lžičky soli denně. Můžete také doplnit hořčík suplementací.