STRAVOVACÍ PROGRAM BODYBUILDING

PRO SVALOVCE A SPORTOVCE

Bodybuilding stravování…když chcete nabírat a růst

Co je tvým cílem při výběru jídelníčku? Přibrat na váze a vybudovat svalovou hmotu nebo právě obráceně, tedy zredukovat svou váhu při zachování správné výživy organismu? Pro obě varianty máme řešení, které ti pomohou se zorientovat ve světě bílkovin, sacharidů a tuků.

Základem a největším zdrojem příjmu potravin jsou během dne hlavní chody, tedy obědy a večeře, které většinou tvoří až 65% celodenního objemu jídla. Na ty jsme se zaměřili, abychom tak vytvořili dobrý základ pro tvé celodenní stravování. Protože je ale každý člověk unikátní, má svou váhu a své vlastní cíle, zbývají ještě další denní chody (ideálně snídaně a dvě svačiny), v rámci kterých si každý může dopočítat své hodnoty bílkovin, sacharidů a tuků. Modelový jídelníček na jeden den je dále.

FIT plus protein

Program pro ty, kteří chtějí zredukovat svou váhu. Doporučená denní dávka živin v g na kg tělesné váhy – bílkoviny 1,8g – 2g, sacharidy 2g – 2,5g, tuky do 0,5g.

Příprava hlavních chodů je v rámci dne nejsložitější a yymyslet kompletní pokud možno nejednotvárný jídelníček zabere hodně času, energie a počítání. My jsme proto pro tebe připravili jídla tak, aby měla vždy přesně dané nutriční hodnoty. Ty máš pak vždy jistotu, že část jídelníčku máš již nejen vymyšlenou a připravenou, ale i přesně spočítanou a naváženou.

Při sestavování jídelníčku jsme dbali na to, aby byly použity hlavně bílkoviny živočišného původu, které mají oproti rostlinným zdrojům lepší využitelnost pro tělo a zajišťují přísun všech esenciálních aminokyselin, které jsou nezbytné k růstu a ochraně svalové hmoty.

FIT redukce

Program pro ty, kteří chtějí zredukovat svou váhu. Doporučená denní dávka živin v g na kg tělesné váhy – bílkoviny 1,8g – 2g, sacharidy 2g – 2,5g, tuky do 0,5g.

Příprava hlavních chodů je v rámci dne nejsložitější a vymyslet kompletní pokud možno nejednotvárný jídelníček zabere hodně času, energie a počítání. My jsme proto pro tebe připravili jídla tak, aby měla vždy přesně dané nutriční hodnoty. Ty máš pak vždy jistotu, že část jídelníčku máš již nejen vymyšlenou a připravenou, ale i přesně spočítanou a naváženou. 

Při sestavování jídelníčku jsme dbali na to, aby byly použity hlavně bílkoviny živočišného původu, které mají oproti rostlinným zdrojům lepší využitelnost pro tělo a zajišťují přísun všech esenciálních aminokyselin, které jsou nezbytné k růstu a ochraně svalové hmoty.

Pro programy FIT plus protein a FIT redukce máme připraveny v každé variantě dvě velikosti porcí. Množství živin, které jednotlivé varianty obsahují, uvádíme níže v tabulkách. Jde o součet množství živin v obou jídlech. Přesné údaje o bílkovinách, sacharidech a tucích uvádíme u jednotlivých jídel přímo v jídelníčku konkrétního programu.

Modelový příklad

Jako modelový případ vezmeme člověka s váhou 80kg, který se rozhodl, že chce nabrat svalovou hmotu. Jelikož se jedná o úpravu hmotnosti směrem nahoru a budování svalové hmoty, vybereme program FIT PLUS Protein a vezmeme data z tabulky pro celodenní doporučený příjem živin pro hodnotu 80kg – bílkoviny 152g, sacharidy 360g, tuky 80g. Vzhledem k váze člověka vybereme základní porci. V námi dodaných jídlech již máme uvedeny hodnoty živin, ty tedy nemusíte dohledávat a dopočítávat. Na jednu svačinu využijte proteinový nápoj nebo tyčinku, kde již máte hodnoty živin uvedené také, a zbývají jen 2 jídla, která si daný den připravíte.

PORADÍME

Vybereme vhodnou variantu

VŠE PŘIPRAVÍME

Spočítáme, uvaříme, doručíme

BÍLKOVINY

Zajistíme bílkoviny pro tělo

ROSTETE

A tělo se tvaruje

Ceník programu Bodybuilding

Malý
Velký
FIT PLUS
409 Kč / den
449 Kč / den
FIT REDUKCE
409 Kč / den
449 Kč / den

Poznámky k cenám a objednávkám

Chcete lepší cenu? Obraťte se na své fitcentrum. Pokud Vaše fitcentrum s námi ještě nespolupracuje, ať se s námi spojí nejlépe na mailové adrese fitness@ramarifood.cz nebo na telefonním čísle +420 766 822 163. Navážeme s vaším fitcentrem spolupráci a nebudete toho litovat ani Vy, ani Vaše fitcentrum. 🙂

Ceny jsou uvedeny včetně DPH a jsou platné od 1.1.2024.

Ceny jsou uvedeny pro objednávky na 20 dní. Pro kratší objednávky se účtuje přirážka ve výši 30,- Kč/den.

Ceny pro objednávky na 40 a 60 dnů jsou zvýhodněny částkou 10,- Kč/den.

Cena již zahrnuje dopravu menu na vybranou adresu zákazníka v rámci vyznačených území na zobrazené mapě. Závoz na přesně udanou adresu zákazníka potvrdí operátor telefonicky nebo e-mailem při potvrzení objednávky stejně jako předpokládaný čas závozu.

Změny v objednávkách je možné činit maximálně 3 pracovní dny předem do 12 hodin. Přesněji uzavíráme objednávky na pondělí, úterý a středu vždy v pátek do 12:00 hodin, na čtvrtek v pondělí do 12:00 hodin a na pátek v úterý do 12:00 hodin. Po daném termínu je možné úpravy v objednávkách udělat jen po dohodě s operátorem. Včas odhlášený den závozu denního menu vám bude nahrazen přidáním menu na konec objednávky nebo po dohodě v jiný termín. Systém objednaných menu funguje podobně jako permanentka. Objednané dny tedy není nutné vybrat po sobě jdoucí.

Jaký si vybrat stravovací program?

Nejdůležitější je zodpovědět si 2 otázky.

1) Chci přibrat na váze nebo váhu snížit? Pokud zvyšit, vyberte program FIT plus protein, pokud snížit tak FIT redukce

2) Kolik vážím? Do 95kg doporučujeme Malý program, nad 95kg zase velký.

Dogma to ale není. Záleží na tom, kolik celkem gramů živin potřebujete do těla každý den dostat. Více se dozvíte v našem informačním letáku, který najdete zde (přidat odkaz na leták v PDF) nebo u našeho operátora či ve vašem fitcentru, kde s vámi zkonzultují, co je potřeba.

Pro celodenní, tedy 5-chodovou variantu stravování, platí, že malá porce má 4800 – 5200 kJ/den, velká porce 6700 – 7300 kJ/den a mega porce 8600 – 9400 kJ/den.

–          Malá porce je určena výhradně pro ženy, které mají nižší fyzickou aktivitu nebo chtějí upravit váhu, přičemž výchozí hmotnost zákazníka dosahuje maximálně 65kg.

–          Velká porce je vhodná pro ženy s vyšší váhou pro začátek procesu úpravy váhy nebo ty, které mají vyšší fyzickou zátěž. Stejný kalorický příjem je vhodný rovněž pro muže s nižší fyzickou námahou či výchozí váhou pro hubnutí do cca 95kg.

–          Mega porce je určena pro muže s vyšší nadváhou jako startovací program pro hubnutí a také pro ty, kteří mají vyšší fyzickou námahu v průběhu dne.

Pro zákazníky, kteří potřebují kalorickou hodnotu navýšit a jsou zvyklí jíst vícekrát denně, máme variantu o cca 1000kJ vyšší od základního celodenního programu. Upravená verze se liší šestým jídlem, které si můžete sníst kdykoli během dne, když na vás přijde pocit velkého hladu.

Přepočet kJ na kalorie 4,2 kJ = 1 kcal.

Za tímto programem stojí
Roman Slanina

„Být fit, být v pohodě… To jsou základy, na kterých stavím. V oboru mám už více jak 20 let zkušeností a dnes jsem trenérem kulturistiky a fitness. K pořádnému cvičení patří taky pořádné jídlo. Bez toho to prostě nejde. Tak co s tím? Cvičení mě baví, ale na vaření nejsem. Jsem sportovec, ale ne kuchař. Tak jsme dali s kamarády dohromady tento koncept. O hlavní chody mám postaráno a přesně vím, co si mám do denního příjmu započítat. A ještě mi to hodí domů. Prostě skvělá služba, co potěší každého bodybuildera.“

bodybuilding program s Romanem Slaninou